Danfoss Perspektifinden Soğutkanlar

 • Yüksek enerji verimini hem doğal hem sentetik düşük GWP değerli soğutkanlarla birleştiren akıllı çözümler, sürdürülebilir soğutma ve iklimlendirmeye giden yoldur.

  Danfoss, küresel ısınmayı azaltmaya yardımcı olmak ve sektörde rekabetçiliği korumak amacıyla düşük GWP’li soğutkanların geliştirilmesi ve kullanımını ilerletmek amacıyla proaktif bir yaklaşım sergilemektedir.

  Danfoss, müşterilerin pratik, güvenli ve enerji tasarruflu çözüm ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla düşük GWP’li soğutkanların kullanıldığı ürünleri geliştirmeye yatırım yapmaktadır. Ürün portföyümüzde, CO2, amonyak ve hidrokarbonlara yönelik kapsamlı bir kontrol bileşenleri programı zaten yer almaktadır.

  Uluslararası Soğutma Enstitüsü’ne göre soğutma teknolojisi ve iklimlendirme, dünya genelinde elektrik tüketiminin yaklaşık %15’ini oluşturmakta ve enerji tasarruflu çözüm arayışını her zamankinden daha anlamlı kılmaktadır. Danfoss ürün portföyü, kompresörlerden ısı eşanjörlerine ve aradaki tüm bileşenlerde en yüksek enerji verimliliğini sunmak amacıyla sürekli olarak geliştirilmektedir.

  Sürdürülebilir çözümlerin elde edilmesi, fiyat uygunluğu, güvenlik ve çevresel kaygılar arasında ince bir denge gerektirmektedir. Köklü sürdürülebilirlik anlayışımıza ve öncü yeni teknolojiler sağlamadaki kararlığımıza dayanarak, bilinçli bir şekilde yeni gelişmelere liderlik ediyoruz.

   

 • Danfoss Perspektifinden Soğutkanlar 1 - Neden Soğutkanlar?

  Soğutkanların geçmişi ve geliştirilmesi, bugün piyasada hangi soğutkanların mevcut olduğu ve pazar uygulamalarındaki yeri hakkında hızlı bir gözden geçirme için bu videoyu izleyin.

 • Danfoss Perspektifinden Soğutkanlar 3 - Soğutkanların Kullanım Durumu

  Yüksek GWP’li ve ozon tabakasını delici soğutkanların kullanımının aşamalı olarak azaltılması ve bu soğutkanların aşamalı olarak kullanımdan kaldırılması ilgili genel bir bilgi edinmek için bu videoyu izleyin. Bir sonraki adımda, uygulamanızda kullanılabilecek alternatif soğutkanları bulun.

 • Danfoss Perspektifinden Soğutkanlar 4 - Standartlar ve Nasıl Güvenlik Sağlanır

  Soğutma sektöründe geçerli güvenlik standartlarına kısa bir giriş için bu videoyu izleyin. Yeni doğal soğutkan türleriyle birlikte toksiklik ve yanıcılık riski artıyor ve güvenlik standartlarını anlamak hiç bu kadar önemli olmamıştı.

 • Danfoss Perspektifinden Soğutkanlar 5 - Düşük GWP’li Soğutkan Bileşenleri

  CO2, amonyak ve hidrokarbonlar gibi düşük GWP’li soğutkanları kullanan çözümlerin bileşenlerine kısa bir giriş için bu videoyu izleyin. Danfoss, düşük GWP’li bileşenlerin geliştirilmesinde liderdir ve bir sonraki çözümünüz için ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

Sosyalleşin Katılın

Bizlerle sosyalleşmek ister misiniz?

Bizi tanıyın ve iletişime geçin